Koroplast Boykot mu? İsrail'i destekliyor mu? - Boykot Ürünleri

Koroplast Boykot mu? İsrail’i destekliyor mu?

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu markayı bildir

Tanım

Koroplast, Korozo Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bir markasıdır. Korozo, Türkiye’de beş devasal fabrikalara sahip olan büyük bir ambalaj malzeme üreticisidir. Şirket, Türkiye’de yer alan üretim tesislerinde ürettiği ambalaj ürünlerini dünya çapında birçok büyük şirkete, özellikle P&G ve Unilever gibi markalara tedarik etmektedir. Korozo, kuruluşundan bu yana semitik Yahudi asıllı bir aile tarafından yönetilmiştir ve Actera Group tarafından satın alınmıştır. Actera Group da yine Yahudi kökenli bir yatırım şirketidir.

Koroplast Neden Boykot Ediliyor?

Koroplast, Yahudi kökenli sahipleri ve Actera Group gibi Yahudi sermayeli yatırım şirketleriyle olan ilişkileri nedeniyle boykot edilmektedir. Bu boykot çağrıları, özellikle İsrail’in politikalarıyla ilgili olarak protesto etmek ve Koroplast’ın dolaylı yoldan İsrail’e destek verdiği düşünülmektedir. Ayrıca Türk Yahudi Topluluğu ve Şalom Gazetesi gibi yahudi twitter hesaplarından yapılan açıklamalarda bunu desteklemektedir.

Siz de Katılın

Eğer sizlerde Koroplast’ın ürünlerini boykot etmek isterseniz, bu konuda sosyal medya üzerinden farkındalık yaratabilir, alternatif ürünler kullanarak bu boykota katılabilirsiniz. Boykotların etkili olabilmesi için toplumsal bilinç ve dayanışma çok fazlasıyla önemlidir. Bu nedenle, çevrenizi bilgilendirerek ve destek olarak, Sizlerde bu tür kampanyaların başarıya ulaşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Actera Group Satın Alma Haberi: https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/ambalaj-devi-korozo-i-actera-groupa-satildi-40345186

 


 


Alternatif Ürünler/Markalar Neler?

Henüz alternatif ürün tavsiyesi yok. Bize yardımcı olun!

Yorumlarınızla Alternatif Öneri Gönderlerinizi Gönderin.

 


Neden boykot edelim? Kanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları