Listerine Boykot Mu? Listerine Kimin? - Boykot Ürünleri

Listerine Boykot Mu? Listerine Kimin?

Şirketin Başkan Yardımcısı Sam Maldonado, terör devleti İsrail'in Gazze'de yürüttüğü katliama açık bir şekilde destek vermiştir. Bu nedenle Boykot listemizde yer almaktadır.
TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Geliştirici
Johnson & Johnson
Özet
Şirketin Başkan Yardımcısı Sam Maldonado, terör devleti İsrail'in Gazze'de yürüttüğü katliama açık bir şekilde destek vermiştir. Bu nedenle Boykot listemizde yer almaktadır.
Bu markayı bildir

Tanım

Listerine Kimin?

Listerine‘in kökeni, 19. yüzyılın sonlarına dayanan Amerikalı eczacı Jordan Wheat Lambert’ın 1881’de kurduğu Lambert Pharmacal Şirketi’ne dayanmaktadır. Lambert, özellikle Listerine’in antiseptik özelliklerini keşfetmesiyle birlikte, ürünün ticari değerini fark etmiştir. İlk olarak cerrahi alanında kullanılmak üzere geliştirilen Listerine, daha sonraları 1880’lerin sonlarında ağız hijyeni ve nefes tazeleme amacıyla yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Lambert Pharmacal Şirketi, Listerine’in pazarlama ve dağıtımı konusunda büyük bir başarı elde etmiştir. Şirket, 1962’de Warner-Hudnut, Inc. ile birleşerek Warner-Lambert Company adını almıştır. 2000 yılında Warner-Lambert, Pfizer tarafından satın alınmış ve Pfizer’in tüketici sağlığı bölümü tarafından yönetilmiştir. Ancak, Pfizer’in bu bölümünü 2006 yılında Johnson & Johnson‘a satmasıyla birlikte, Listerine’in üretim ve dağıtımı Johnson & Johnson tarafından devralınmıştır.

Tüm bu değişikliklere rağmen, Listerine markası dünya genelinde popülerliğini korumuş ve ağız hijyeni ürünleri arasında öncü bir konumda kalmıştır.

Listerine Boykot Mu?

Johnson & Johnson, dünyanın en büyük kimya ve kozmetik firmalarından biri olarak bilinir. Ancak, şirketin Başkan Yardımcısı Sam Maldonado, terör devleti İsrail’in Gazze’de yürüttüğü katliama açık bir şekilde destek verdi. Maldonado, Tevrat’ta yer alan ‘Amalek’ kavmi ile ilgili metinden alıntı yaparak, bebek katliamlarını meşru göstermeye çalıştı.


Listerine Almayın
Listerine Satmayın
Listerine Önermeyin

Alternatif Ürünler/Markalar Neler?

Henüz alternatif ürün tavsiyesi yok. Bize yardımcı olun!

Alternatif Öneri Gönder

Neden boykot edelim?

 

 

 

 

 

 

 

Maldonado sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı;
.. Eğer durum böyleyse, bombalamanın neden böyle olduğunu şimdi anlıyorum. Hepsini öldür!!!”
“… İncil’de (1 Samuel 15:3) Tanrı İsrail’e şunu emretti: ‘Şimdi gidin ve tüm Amalekli ulusunu – erkekleri, kadınları, çocukları, bebekleri, sığırları, koyunları, keçileri, develeri ve eşekleri – tamamen yok edin.’ Bu belki de Bibi’nin Filistinlilerle ilgili olarak Rab’den aldığı emirdir.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları