Puma İsrail malı mı? İsrail'i destekliyor mu? - Boykot Ürünleri

Puma İsrail malı mı? İsrail’i destekliyor mu?

Puma, İsrail’in işgal altında Filistin topraklarında bulunan futbol takımlarının da dahil olduğu İsrail Futbol Federasyonu’nun (IFA) ana sponsorudur.
TELEGRAM
5.0/5 Oylar: 1
Özet
Puma, İsrail’in işgal altında Filistin topraklarında bulunan futbol takımlarının da dahil olduğu İsrail Futbol Federasyonu’nun (IFA) ana sponsorudur.
Bu markayı bildir

Tanım

Puma İsrail malı mı?

Puma AG Rudolf Dassler Sport, Alman spor giyim markasıdır.

Küresel bir spor giyim markası olan Puma, uluslararası hukukun ve insan haklarının ihlal edilmesine ortak oluyor. Puma, İsrail’in işgal altında Filistin topraklarında bulunan futbol takımlarının da dahil olduğu İsrail Futbol Federasyonu’nun (IFA) ana sponsorudur. Bu sebeple boykot listesi içindedir. Ayrıca Puma’nın İsrail’deki mevcut veya geçmişteki lisanslı distribütörlerinin yasadışı yerleşim yerlerinde de çalışmaları bulunmaktadır. İşgalci İsrail’in askeri kuvvetleri, bu yerleşim yerlerinde yer açılması için aralarında çocukların da bulunduğu Filistinli aileleri evlerinden sürüyor. Bu yerleşimler ve yaptırımlar, uluslararası hukuka göre savaş suçu sayılıyor. Filistinli 200’den fazla spor kulübü Puma’ya sponsorluk anlaşmasını sonlandırması ve İsrail’in yasa dışı toprak gaspına verdiği desteği durdurması çağrısında bulundu. Puma kendisini eşitliği önemseyen bir şirket olarak pazarlıyor ancak işgalin sürmesine destek olan IFA’yı finanse ediyor. Temmuz 2018’de, uluslararası bir kampanya vasıtasıyla 16,000’den fazla imza toplanması sonucunda Adidas’ın artık IFA’ya sponsor olmadığı açıklanmıştı. Bunu tekrar yapabiliriz. İsrail’in yasadışı toprak gaspına verdiği desteği sona erdirene kadar, Puma’nın boykot edilmesi çağrısında bulunan Filistinli sporculara siz de destek olun.

İsrail futbol federasyonu’nun tek ve ana sponsorudur. İsrail Futbol Federasyonu, İsrail ordusunun işgal ettiği Filistin topraklarındaki gayrimeşru İsrail yerleşimlerinde bulunan altı İsrail futbol kulübünü bünyesinde barındırmaktadır.


Puma Ürünleri Almayın
Puma Ürünleri Satmayın
Puma Ürünleri Önermeyin

Alternatif Ürünler/Markalar Neler?

Henüz alternatif ürün tavsiyesi yok. Bize yardımcı olun!

Alternatif Öneri Gönder

Neden boykot edelim?

Puma boykot mu? Puma kimin? gibi sorulara bu sayfadan yanıt bulabilirsiniz.


Bu boykot’un daha geniş kitlelere yayılması ve farkındalık oluşturmak için lütfen sosyal medyada paylaşalım

1 yorum "Puma İsrail malı mı? İsrail’i destekliyor mu?"

  1. Pınar diyorki:

    Eksik bilgi
    Puma sözleşmesini yenilememe kararı almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları