Jacobs Kahve İsrail Malı Mı? - Boykot Ürünleri

Jacobs Kahve İsrail Malı Mı?

Firma Mondelez’in kahve bölümü ile birleşerek JDE (Jacobs Douwe Egberts) şirketini oluşturmuş ve Jacobs da bu şirkete geçmiştir. İsminden de anlaşılacağı gibi Yahudi kökenli bir firmadır.
TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Özet
Firma Mondelez’in kahve bölümü ile birleşerek JDE (Jacobs Douwe Egberts) şirketini oluşturmuş ve Jacobs da bu şirkete geçmiştir. İsminden de anlaşılacağı gibi Yahudi kökenli bir firmadır.
Bu markayı bildir

Tanım

Jacobs Kahve İsrail Malı Mı?

Jacobs kahve israil malı mı? Jacobs kahve boykot Mondelez israil işgali Jacobs kahve işgal altındaki Filistin gibi Sorular sorulmaktadır.

Jacobs, dünyaca ünlü bir kahve markasıdır. 1895 yılında Almanya’da kurulan Jacobs, günümüzde 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Jacobs kahve, Türkiye’de de oldukça popüler bir markadır.

Peki, Jacobs kahve İsrail malı mı? Bu sorunun cevabı, Jacobs’ın sahibi olan şirkete göre değişmektedir. Jacobs’ın sahibi olan Jacobs Douwe Egberts (JDE), Hollanda merkezli bir şirkettir. JDE, 2015 yılında Kraft Foods ve Mondelez International şirketlerinin birleşmesiyle kurulmuştur.

JDE’nin İsrail’de herhangi bir yatırımı yoktur. Ancak, JDE’nin en büyük hissedarı olan Mondelez International, işgal altındaki Filistin’de İsrailli girişimlere yatırım yapmaktadır. Bu yatırımlar, Filistinlilerin topraklarına ve kaynaklarına el koyan İsrail işgali için maddi destek anlamına gelmektedir.

Mondelez, İşgal Altında Filistin’de İsrailli Girişimlere Yatırım Yapıyor

Mondelez International, dünyanın en büyük gıda ve içecek şirketlerinden biridir. Şirket, çikolata, şekerleme, kraker, bisküvi, dondurma ve kahve gibi ürünler üretmektedir.

Mondelez, 2017 yılında işgal altındaki Filistin’de bulunan “The Kitchen Hub” adlı bir girişim merkezine yatırım yapmıştır. The Kitchen Hub, Filistinli girişimcilerin yeni ürünler ve hizmetler geliştirmelerine yardımcı olan bir kuruluştur.

Mondelez’in bu yatırımı, Filistinliler tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştır. Filistinliler, bu yatırımın Filistinlilerin topraklarına ve kaynaklarına el koyan İsrail işgali için maddi destek anlamına geldiğini savunmaktadır.

Jacobs Kahveyi Boykot Etmek

Firma Mondelez’in kahve bölümü ile birleşerek JDE (Jacobs Douwe Egberts) şirketini oluşturmuş ve Jacobs da bu şirkete geçmiştir.
İsminden de anlaşılacağı gibi Yahudi kökenli bir firmadır. Mondelez’in işgal altındaki Filistin’de İsrailli girişimlere yatırım yapması, Jacobs kahveyi de İsraili destekleyen bir marka haline getirmektedir. Bu nedenle, İsrail işgaline karşı olan vatandaşlar, Jacobs kahvesini boykot etme kararı almaktadır.

Jacobs kahvesini boykot etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Jacobs kahvesini satın almaktan kaçının.
  • Jacobs kahvesini kullanan kafe ve restoranlara gitmeyin.
  • Jacobs kahvesinin işgal altındaki Filistin’de üretilen malzemeleri kullandığını sosyal medyada paylaşın.

Jacobs kahvesini boykot etmek, İsrail işgaline karşı bir duruş sergilemek ve Filistinlilerin haklarını desteklemek için önemli bir adımdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları