Astra Jilet İsrail malı mı? Astra Tıraş Bıçakları boykot mu? - Boykot Ürünleri

Astra Jilet İsrail malı mı? Astra Tıraş Bıçakları boykot mu?

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu markayı bildir

Tanım

Astra Tıraş Bıçakları (Astra Jilet) Boykotu: İsrail İlişkisi Nedir

Astra Tıraş Bıçakları (Astra Jilet), eski Demir Perde ülkelerinde yaşanan özelleştirmelerin bir parçası olarak 1996 yılında “The Gillette Company” bünyesine katılmıştır. 2005 yıllarında ise, Procter & Gamble (P&G) şirketi, The Gillette Company ile birleşmiştir. Astra tıraş bıçakları şimdi ise Procter & Gamble firmasının Rusya’da bulunan fabrikasında imal edilmektedir​ (Bruce On Shaving)​​ (St James Shaving Emporium)​. Ancak, bu markanın İsrail ile olan bağlantıları ve ticari ilişkileri de dikkat çekmektedir.

Sizce Neden Astra Tıraş Bıçakları Boykot Ediliyor?

İsrail İlişkisi:
Astra tıraş bıçaklarının Kurucusu olan Procter & Gamble, İsrail’de önemli ticari faaliyetler yürütmektedir. P&G, İsrail’de çeşitli üretim tesislerine sahip olan, İsrail ekonomisine önemli derecede katkı sağlamaktadır. Bu durum, bazı tüketici grupları tarafından eleştirilmektedir. İsrail’in Filistin’e yönelik politikaları nedeniyle, P&G’nin İsrail’deki faaliyetleri boykot çağrılarının hedefi haline gelmiştir.

Tepki ve Amaç:
İsrail’e ticari katkı sağlayan Bütün firmaların boykot edilmesi gerekmektedir. Astra tıraş bıçaklarının P&G’ye ait olması, bu boykot çağrılarını destekleyen önemli bir faktörlerden birisidir. Bu tür boykotlar, İsrail’in Filistin politikalarına karşı bir tepki olarak görülmekte ve bu şirketlerin politikalarını değiştirmesi hedefiyle yapılmaktadır.

Sizlerde Katılın

Sizlerde Astra tıraş bıçaklarına karşı yürütülen boykot kampanyasına katılarak, Procter & Gamble’ın İsrail ile olan ticari ilişkilerine karşı duruşunuzu sergileyebilirsiniz. Twitter ve diğer sosyal mecralarda platformlarında #AstraBoykot hashtag’i ile paylaşımlarınızı yaparak kampanyaya destek olabilirsiniz, P&G’nin bu tutumunu değiştirmesi için kamuoyu baskısı oluşturabilirsiniz.

 


 


Alternatif Ürünler/Markalar Neler?

Henüz alternatif ürün tavsiyesi yok. Bize yardımcı olun!

Alternatif Öneri Gönder

 


Neden boykot edelim? Kanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları